Stránky

úterý 15. srpna 2017

kousek ke kousku


Co by byl les bez zvířátek...
Ten náš jich bude plný. 
I těch dřevěných. ♥
Když vznikal seznam výrobců / prodejců dřevěných a originálních hraček pro děti, které by v kavárně neměly chybět, hned na druhém místě byl Jan Merhaut alias Mokrouš.
Jeho zvířátka a šperky zná snad každý, kdo jen trošku fandí dřevu a výrobkům z něj. 
Skvostné.

Když jsem ho se vší úctou oslovila s nabídkou spolupráce, seznámila s naším záměrem, měla jsem ohromnou radost z potěšující reakce, kterou jsem obdržela. 

Ještě větší radost přišla, když balíček mnou vybraných zvířátek dorazil. 
Zlaté ruce. ♥

Z každého kousku na mě dýchala zvláštní atmosféra. 

Představovala jsem si, jak jelení rodinku na koleni vyřezává u táboráku, obklopený kamarády, slyšela jsem praskat oheň, cítila vůni pečených brambor. Jezevec zase vyprávěl o jeho zrození v dílně, kde to vonělo dřevem, hoblinami, barvami a ředidlem...


Medvědice s medvídětem poprvé spatřila svět  v podvečer, kdy Honza seděl ve svém oblíbeném křesle u televize. Každý "zářez" měl svůj příběh, svou cestu a účel. ♥


Divoženky si zvířátka zamilovaly.
Stavěly les, obydlí, hledaly jsme o každém z nich informace. Kde spí, co dělají v zimě, co jí, ...
Dalším na seznamu byla Eva, která na Fléru pod jménem Dřevěné polotovary a výrobky, prodává nejen dřevěné výřezy a polotovary různých tvarů, ale také hračky pro děti. 
My jsme si vybraly toto originální počítadlo, které teď už Eva nabízí s plným počtem kuliček, seřazených od jedné do deseti, což mi přijde super!

Najdete tu však i dřevěné lodičky, stáj, kolečka, dětský bowling, stany, teepee, police na autíčka a další krásné produkty. :)1 komentář:

  1. Dobry den, chtěla bych se zeptat odkud máte ty oblouky? V nabídce ani jednoho z uvedených jsem ji nenašla. Děkuji. Jinak je to moc krásné a kavárnička je naprosto skvělá. Vlasta

    OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za milý komentář! :)